מורה נבוכים להרכבת עדשות מגע

אם אתה תוהה מהן עדשות מגע וכיצד הן יכולות לעזור לך לראות בצורה ברורה בלי משקפיים - מדריך זה מיועד עבורך.

עיקרון הפעולה של עדשות מגע דומה לזה של המשקפיים; הן מכופפות את האור ומפנות אותו אל הרשתית כדי לתקן את הראייה שלך. עדשות מגע מונחות על העין ויכולות לתקן קוצר ראייה (מיופיה), רוחק ראייה (היפרופיה), אסטיגמציה (צילינדר) וזוקן ראייה (פרסביופיה).

סוגים של עדשות מגע

מקובל לסווג עדשות מגע לפי תדירות החלפתן

עדשות מגע למצבים שונים

עדשות מגע לקוצר ראייה או לרוחק ראייה

אם אתה סובל מקוצר ראייה, קשה לך לראות בבירור עצמים שנמצאים במרחק. אם אתה סובל מרוחק ראייה, קשה לך להתמקד בעצמים קרובים. אלה שני המצבים הנפוצים ביותר שמצריכים תיקון ראייה.

עדשות מגע לתיקון אסטיגמציה (צילינדר)

אצל בעלי אסטיגמציה, הראייה עשויה להיות מטושטשת בכל מרחק. עדשות מגע רכות המתקנות אסטיגמציה (צילינדר) עושות זאת על-ידי פיצוי על ההבדלים הקיימים במבנה העין של אותו אדם, ומאפשרות מיקוד תקין של האור על הרשתית הנמצאת בחלקה האחורי של העין. עדשות מגע ACUVUE®‎ לאסטיגמציה הן בעלות עיצוב המשתמש בכוח המצמצוץ של העפעף ונקרא EYELID STABILISED, זאת כדי לעזור להשאיר את העדשה במקומה ולאפשר ראייה ברורה ויציבה.

עדשות מגע לפרסביופיה

פרסביופיה היא מצב תלוי-גיל המתאפיין בקושי הולך וגובר להתמקד בעצמים קרובים, בעיקר כשהתאורה חלשה. פרסביופיה בדרך כלל מתחילה להשפיע על אנשים בסביבות גיל 40. עם עדשות מגע מולטיפוקליות תוכלו לראות ברור ללא משקפי קריאה, לכל המרחקים.

עדשות מגע לפי סגנון חיים

העיניים שלך הן ההשראה שלנו. כבר יותר משלושים שנה שאנו פועלים במרץ לייצור עדשות מגע שיתאימו בהרמוניה במיוחד לעיניך, לסגנון החיים שלך ולצורכי תיקון הראייה שלך.

התחלת השימוש בעדשות מגע

בוא להתחיל ולהתנסות בעדשות מגע עוד היום

האופטומטריסט יעזור לך למצוא מהי העדשה ממותג ®ACUVUE‎ שמתאימה לך ביותר.

*לתשומת לבך: ייתכן שיחולו עלויות בדיקת עיניים והתאמת עדשות מגע על-ידי איש מקצוע. ההצעה מיועדת לתושבי ישראל מגיל 18 ומעלה בלבד. התנסות אחת לאדם. התאמת העדשות בכפוף לשיקול דעתו המקצועי של האופטומטריסט בלבד. למימוש רק במכוני האופטיקה המשתתפים. ראה קישור לתנאים וההגבלות המלאים.

1. נתונים מקובץ JJV 2020, עדשות מגע ACUVUE לאסטיגמציה – הצלחה כללית בהתאמה, מיקום הכיוון, יציבות סיבובית ותפקוד הראייה.