אצל בני נוער, הביטחון העצמי קשור בהרבה מקרים למראה החיצוני. אם אינם אוהבים איך שהם נראים עם משקפיים, זה עלול להשפיע על ההערכה העצמית שלהם, ובהתאמה על חיי החברה שלהם. משקפיים גם עלולים לגרום לילדים להמנע מספורט וממשחקים.

יתרונות בהרכבת עדשות מגע לילדים ולבני נוער

איכות הראייה

עדשות מגע מאפשרות ראייה רחבה בהשוואה למשקפיים, כך שילדים יכולים לזהות דברים שנמצאים בזווית העין ביתר קלות.

חופש

עדשות עוזרות להעניק לילדים את החופש להתרוצץ, להשתתף בפעילות ספורטיבית ולשחק, ללא ההפרעות של המשקפיים. שימוש בעדשות יבטל את החשש מכך שהמשקפיים ישברו כל הזמן.

הופעה

עדשות מגע יכולות לעזור בחיזוק ההערכה העצמית של ילדים. במחקר קליני נמצא כי 80% מההורים הסכימו שעדשות מגע שיפרו את הביטחון של ילדיהם*.

מחיר נוח

עלות עדשות המגע תלויה בסוג העדשות ובתדירות השימוש בהן. יש שמעדיפים להשתמש באופן יומיומי או רק מדי פעם, למשל באירועים מיוחדים או בפעילות ספציפיית.

האם הילד מוכן?

אין גיל מינימום להרכבת עדשות מגע.

השאלה החשובה ביותר היא אם הילד בוגר מספיק ואם יש לו מספיק מוטיבציה להרכיב את עדשות המגע ולטפל בהן כראוי, מפני שעדשות מגע דורשות הקפדה על ניקוי וטיפול. אתה יודע יותר טוב מכולם מהי מידת הבגרות של ילדך. אם אתה סבור שהוא מפגין אחריות בבית ובבית הספר, ייתכן שהוא מוכן.

העלות של עדשות מגע

מחיר נוח

בניגוד למשקפיים שעלותם יכולה להיות גבוהה, עלות עדשות המגע מתפרשת לאורך זמן, ותלויה בכמות הנרכשת ובתדירות השימוש. החלפת עדשות זולה יותר מהחלפת משקפיים, אך ילדך עדיין יצטרך זוג משקפיים לגיבוי.

קל להתחיל

בשאלות הנפוצות תקבל תשובות לכל שאלותיך ואף ומידע נוסף.

*לתשומת לבך: ייתכן שיחולו עליך עלויות בדיקת עיניים והתאמה עדשות מגע על-ידי איש מקצוע. ההצעה מיועדת לתושבי ישראל מגיל 18 ומעלה בלבד. התנסות אחת לאדם. התאמת העדשות בכפוף לשיקול דעתו המקצועי של האופטומטריסט בלבד. למימוש רק באופטיקות המשתתפות. ראה קישור לתנאים וההגבלות המלאים.

*במחקר קליני שהעריך בני נוער שמרכיבים עדשות מגע, בו נסקרו בני הנוער והוריהם. Walline JJ, Jones LA, Rah MJ, et al; CLIP Study Group. Contact Lenses in Pediatric (CLIP) Study: Benefits of Contact Lens Wear for Children and Teens. Eye & Contact Lens 33(6): 317-321, 2007.