Skip to main content

חפש

יש הרבה מיתוסים על עדשות מגע. כאן נעשה סדר בכמה מהנפוצים שבהם!

עדשת מגע יכולה ללכת לאיבוד בחלקה האחורי של העין

זה בלתי אפשרי פיזית. העין מכוסה קרום, שמתחבר לחלק הפנימי של העפעפיים, ושמונע חדירה של גופים שונים, ביניהם עדשות מגע, לחלק האחורי של העין.

עדשות מגע עלולות לשרוט את העיניים

בעיות הקשורות לעדשות מגע עשויות להופיע, אולם הסבירות לכך היא נמוכה. הבעיות השכיחות ביותר בבריאות העיניים קשורות לעדשות שלא הותאמו כראוי או לאי-הקפדה על המלצות האופטומטריסט בנוגע לשגרת ההרכבה של העדשות.

אם אתה חש אי-נוחות חריגה בעיניים או שינויים כלשהם בראייה כשאתה מרכיב את עדשות המגע שלך, הסר אותן מיד ופנה לאופטומטריסט.

עדשות מגע יכולות להידבק לעין

עדשות מגע לא יכולות להידבק לעין כאשר מקפידים על הוראות האופטומטריסט בנוגע להרכבתן, להסרתן ולטיפול בהן. זכרו להסיר את העדשות לפני השינה, ואם אתם חשים שהעדשות התייבשו, נסו להשתמש בטיפות הרטבה לפני הסרתן.

עדשות מגע יכולות 'לקפוץ החוצה' מהעין

עדשת מגע שהורכבו כהלכה אמורות להישאר במקומן. אם קורה מקרה חריג ועדשה זזה ממקומה, כמה מצמוצים אמורים להחזירה למקום. לחלופין, ניתן לעסות קלות את העפעף כדי לעזור בכך, או לשטוף את הידיים ואז להזיז את העדשה למקומה עם האצבע.

עדשות מגע אינן נוחות

בשונה מחלק מעדשות המגע מהדורות ראשונות - מרבית עדשות המגע המודרניות הן דקות ורכות, ולכן גם נוחות יותר להרכבה. רבות מהן עשויות מחומרים עשירים בלחות ונושמים, כך שחמצן יכול לעבור דרכן.

קשה לטפל בעדשות מגע

את עדשות המגע החד-יומיות פשוט צריך לזרוק לאחר השימוש, וביום למחרת להשתמש בזוג חדש. אם יש לך עדשות מגע לשימוש חוזר - שגרת הניקוי המתאפשרת היום בזכות התמיסות המודרניות היא פשוטה יחסית, ואחרי תקופת תרגול קצרה הופכת במהרה לטבע שני שלך.

עדשות מגע יקרות יותר ממשקפיים

ממש כשם שמחירים של משקפיים משתנים בהתאם למותג, לסוג העדשה ולמסגרת הנבחרת, גם לעדשות מגע יש מחירים שונים. את פער העלויות ניתן לחוש בעיקר בעת ההחלפה: החלפת עדשת מגע שאבדה או נפגמה תהיה זולה ופשוטה בהרבה מקניית משקפיים חדשים. גודל ההוצאה על העדשות תקבע בין היתר גם בעת בחירת סוג העדשות ולוח הזמנים להחלפתן (עדשות חד-יומיות או לשימוש חוזר), וכן תדירות השימוש בעדשות. זכור שגם כאשר מרכיבים עדשות מידי יום, עדיין צריך זוג משקפיים לגיבוי.

העיניים זקוקות באופן קבוע ליום הפסקה מהעדשות, כדי "לנשום"

מרבית עדשות המגע הרכות המודרניות עשויות מחומרים נושמים. אם לא קיבלת הוראה אחרת מהאופטומטריסט, תוכל להרכיב את עדשות המגע מדי יום.

עדשות מגע מזיקות לעיניים

כל עוד מקפידים על החלפת העדשות במועד המומלץ, ועל הוראות הניקוי של האופטומטריסט, ומגיעים לבדיקות סדירות, עדשות המגע יכולות להיות אפשרות בריאה לתיקון ראייה. למידע נוסף על אופן הרכבת העדשות והטיפול בהן

בעלי אסטיגמציה (צילינדר) לא יכולים להרכיב עדשות מגע

בזכות הטכנולוגיות החדשות, גם אנשים עם אסטיגמציה יכולים ליהנות משימוש בעדשות מגע. בעדשות המגע ACUVUE®‎ הדבר מתאפשר הודות לעיצוב Eyelid Stabilised, המסייע לעדשות להשאר במקומן גם בעת המצמוץ, ותורם לראייה חדה ויציבה.

אני צריך משקפיים רק לקריאה, ולכן עדשות מגע אינן האפשרות המתאימה לי

ישנן עדשות מגע שמתוכננות במיוחד לפרסביופיה, או רוחק ראייה תלוי-גיל. אם אתה צריך משקפיים לקריאת עיתונים, ספרים או תפריטים, עדשות מגע עשויות להיות אפשרות קלה ופשוטה יותר, מפני שהן מעניקות לך ראייה חדה לאורך כל היום.

אנשים מעל גיל 40 לא אמורים להרכיב עדשות מגע

ניתן להרכיב עדשות מגע בכל גיל. אם אחרי גיל 40 אתה מגלה שעליך להשתמש במשקפי קריאה, עדשות המגע מציעות חלופה מתאימה למשקפיים וחוסכות ממך את הטרדה שבהרכבת משקפי קריאה.

אני צריך להרכיב משקפיים רק לנהיגה, ולכן עדשות מגע אינן מתאימות לי

אם דרוש לך תיקון ראייה לשעת נהיגה, סביר להניח שדרוש לך תיקון לראייה במרחק כל הזמן. עדשות מגע מאפשרות לך ראייה מקיפה ונטולת הפרעות, שמתאימה במיוחד לנהיגה. עם עדשות מגע אתה יכול ליהנות מראייה ברורה וחדה כל הזמן, ללא צורך להרכיב משקפיים

ילדים ובני נוער לא יכולים להרכיב עדשות מגע

אין סיבה גופנית שמונעת מבני נוער, או אפילו מילדים, להרכיב עדשות מגע. האופטומטריסט יוכל לייעץ לך אם עדשות הן אפשרות מתאימה. הצלחת השימוש תלויה בהתלהבות ובבגרות יותר מאשר בגיל, מפני שהטיפול בעדשות פירושו לקיחת אחריות. לקבלת מידע נוסף על עדשות מגע לצעירים.

התחלת השימוש בעדשות מגע

בוא להתחיל ולהתנסות בעדשות מגע עוד היום

*לתשומת לבך: ייתכן שיחולו עלויות בדיקת עיניים והתאמת עדשות מגע על-ידי איש מקצוע. ההצעה מיועדת לתושבי ישראל מגיל 18 ומעלה בלבד. התנסות אחת לאדם. התאמת העדשות בכפוף לשיקול דעתו המקצועי של האופטומטריסט בלבד. למימוש רק במכוני האופטיקה המשתתפים. ראה קישור לתנאים וההגבלות המלאים.