משקפיים, עדשות מגע או ניתוח לייזר?

מהן האפשרויות לתיקון הראייה שלי?

אם ראייתך דורשת תיקון, בחירת סוג התיקון הנכון תעזור לך ליהנות מראייה ברורה ותעזור לשפר את איכות חייך. האופטומטריסט עשוי להמליץ על אחת או יותר מהאפשרויות הבאות

משקפיים עם מספר

עיקרון הפעולה של משקפיים עם מספר דומה לזה של עדשות המגע; הם שוברים את האור כך שיתמקד ברשתית, כדי לתקן את הראייה שלך. הם יכולים לתקן קוצר ראייה (מיופיה), רוחק ראייה (היפרופיה), אסטיגמציה וקושי תלוי-גיל בהתמקדות בעצמים קרובים (פרסביופיה).

משקפיים הם אופנתיים ופופולריים ומגיעים במגוון סגנונות, חומרים וטווחי מחירים. האופטומטריסט יבדוק את עיניך וימצא את המספר הנכון לתיקון ראייתך באמצעות משקפיים. הוא אף עשוי להמליץ על ציפוי מיוחד לעדשות.

סוגי עדשות למשקפיים
  • עדשות לתיקון ראייה מסוים: רוחק ראייה, קוצר ראייה, אסטיגמציה או קושי בהתמקדות בעצמים קרובים
  • עדשות פרוגרסיביות (מכונות גם מולטיפוקל או וריפוקל) לפרסביופיה. עדשות אלו מאפשרות לראות בבירור גם מקרוב וגם מרחוק.
חושב שאולי אתה צריך להתחיל להרכיב משקפיים?

אם אתה חושב שהינך זקוק למשקפיים, חשוב שתגיע לבדיקת עיניים אצל אופטומטריסט שיבחן את בריאות עיניך, ותקבל את המספר ואפשרות תיקון הראייה המתאימים לצורכי הראייה שלך ולסגנון חייך; לעתים יכלול הפתרון שילוב של משקפיים ועדשות מגע, בהתאם לפעילויותיך.

עדשות מגע

בדומה למשקפיים, עדשות מגע שוברות את האור ומפנות וממקדות אותו ברשתית כדי לתקן את ראייתך. עדשות מגע ממוקמות על פני השטח של העין כדי לתקן את ראייתך, וניתן להשתמש בהן כדי לתקן קוצר ראייה (מיופיה), רוחק ראייה (היפרופיה), אסטיגמציה וקושי תלוי-גיל בהתמקדות בעצמים קרובים (פרסביופיה).

עדשות מגע גם עוזרות לך לראות ברור וגם מאפשרות לך לשמור על מראה טבעי. עדשות המגע פחות מגושמות ובולטות לעין ממשקפיים, ולכן מציעות אפשרות טובה במיוחד לתיקון ראייתם של אנשים בעלי אורח חיים פעיל. תצטרך להחזיק גם במשקפיים לרגעים שבהם אינך מרכיב עדשות – כך תוכל ליהנות גם ממראה חלופי.

באיזה סוג עדשות מגע עליי לבחור?

האופטומטריסט ייעץ לך על עדשות המגע המתאימות ביותר לצורכי תיקון הראייה שלך ולסגנון חייך, אולם ישנם שני סוגים עיקריים של עדשות מגע רכות.

עדשות מגע חד-יומיות

עדשות מגע לשימוש יומי, שמצריכות תחזוקה מינימלית. פשוט השלך אותן בסוף היום והשתמש בזוג חדש בבוקר. אין צורך לנקות.

הרכבת עדשות חדשות מדי יום היא הדרך הנוחה וההיגיינית ביותר להרכיב עדשות מגע. שאל את האופטומטריסט על עדשות המגע החד-יומיות ACUVUE® MOIST או ACUVUE® OASYS .

עדשות מגע לשימוש חוזר, הרכבה יומית

עדשות שאותן מנקים ומאחסנים למשך הלילה כדי לעשות בהן שימוש חוזר נקראות עדשות מגע לשימוש חוזר יומי. לאחר הסרת העדשות מנקים אותן ומשרים בתמיסת חיטוי למשך הלילה, כדי שיהיו מוכנות להרכבה למחרת בבוקר. יש להחליף את העדשות בזוג חדש, בדרך-כלל פעם בשבועיים או אחת לחודש, בתלות במותג ובהמלצת האופטומטריסט.

שאל את האופטומטריסט על עדשות המגע ACUVUE® OASYS‎ לשימוש חוזר.

ניתוח לייזר בעיניים

ניתוח לייזר (PRK) משנה את צורת פני השטח של חזית העין (הקרנית) כדי לתקן קוצר ראייה, רוחק ראייה או אסטיגמציה. אצל אנשים רבים, ניתוח לייזר מתקן את הראייה באופן שעשוי לחסוך מהם את הצורך במשקפיים או בעדשות מגע בעתיד.

שוקל ניתוח לייזר בעיניים?

אם אתה שוקל ניתוח לייזר בעיניים, עליך לדון עם האופטומטריסט שלך בכל הסיכונים ותופעות הלוואי האפשריים כדי לוודא שזהו פתרון תיקון הראייה הטוב ביותר עבורך. אם תעבור ניתוח לייזר, אמור זאת לאופטומטריסט בכל פעם שאתה מגיע לביקורת, בדיקת ראייה או טיפול בעיניים.

תחילת השימוש בעדשות מגע

התחל עוד היום בהתנסות חינם* בעדשות המגע של המותג ACUVUE®‎.

*לתשומת לבך: ייתכן שיחולו עלויות בדיקת עיניים והתאמה על-ידי איש מקצוע. לתושבי ישראל מגיל 18 בלבד. התנסות אחת לאדם. התאמה בכפוף לאישור אופטומטריסט. האופטומטריסטים המשתתפים בלבד. ראה קישור לתנאים וההגבלות המלאים.