העובדה היא שרוב הדברים בחיים - טובים יותר טריים. קחו למשל לחם, חלב, ירקות, פירות או אפילו פרחים. אבחנה זאת נכונה גם לגבי עדשות המגע שלכם. עדשות מגע חדשות ורעננות הם טובות יותר לבריאות העיניים לטווח ארוך, להרכבה נוחה יותר של עדשות מגע מידי יום וגם לאיכות הראיה.

עדשות מגע חודשיות הקיימות בשוק מומלצות לשימוש חוזר של עד חודש ימים, מידי ערב יש לנקותן ולאחסן אותן בתמיסה ייעודית בתוך מחסנית העדשות. בתום התקופה יש להחליפן לזוג חדש מהמארז. לעומתן עדשות מגע דו- שבועיות מומלצות לתקופה קצרה יותר של עד שבועיים, כאשר במהלך 14 יום אלו יש להסירן ולנקותן מידי ערב.

עדשות המגע ®ACUVUE OASYS מיועדות להרכבה יומיומית במשך שבועיים.

אנו ממליצים להחליף את העדשות בהן אתם משתמשים לאחר 14 יום ולעבור לזוג חדש ורענן...

יתרונות ההחלפה הדו שבועית לעומת עדשות מגע חודשיות (עדשות חודשיות)

תדירות ההחלפה "הדו-שבועית" הינה בעלת מספר יתרונות בהשוואה לעדשות מגע חודשיות או אפילו עדשות  בעלות תדירות החלפה ארוכה יותר. הרי ככל שמרכיבים את העדשות לזמן קצר יותר, קטן הסיכון שמשקעים ולכלוך יצטברו על העדשות.

האם קרה לך לפעמים שאחרי שעברו מספר שבועות בהם הרכבת את אותן העדשות מגע הרגשת שהן כבר לא נוחות כמו שהן היו בהתחלה? זאת יכולה להיות ההשפעה של המשקעים שהתפתחו או הצטברו על העדשות מגע שלך. משקעים יכולים להתפתח כתוצאה מסוגי לכלוך שונים שמגיעים מהסביבה החיצונית אבל  גם מהדמעות. דמעות אנושיות מכילות שומנים וחלבונים אשר יכולים להצטבר על פני השטח של עדשות המגע. משקעים אלה לא תמיד גלויים בעין רגילה. אבל הם עדיין שם ואפילו הניקוי הקפדני ביותר של העדשות אינו יכול לעצור את התהליך הזה ולהסיר 100% מהמשקעים המצטברים.

היתרונות של החלפה תכופה של עדשות מגע הוא שיש פחות זמן למשקעים הללו להתפתח. לכן במהלך שבועיים של הרכבה יהיו בהכרח פחות משקעים על העדשה בהשוואה להרכבה של עדשות חודשיות. בחירה בהחלפה דו שבועית תסייע לכך שעדשות המגע שתרכיבו יהיו נוחות יותר ובנוסף תיהנו מיתרון חשוב ומשמעותי של שמירה על בריאות העיניים בזכות החלפה תכופה יותר 1,2.

גם עדשות המגע ACUVUE OASYS® for ASTIGMATISM  המיועדות לשימוש חוזר לבעלי צילינדר הן עדשות מגע דו שבועיות והמלצתנו היא להחליף את העדשות בהן אתם משתמשים כעבור 14 יום ולהתחדש בזוג עדשות מגע רענן. היתרון שבשימוש בעדשות מגע דו שבועיות לעומת עדשות חודשיות בא לידי ביטוי גם לבעלי צילינדר מאחר ועדשות מגע ACUVUE OASYS® for ASTIGMATISM מסייעות בהפחתת עייפות העפעפיים. 

מעוניינים לקבל קופון להתנסות חינם בעדשות מגע ACUVUE®? - לחצו כאן!*

 

למאמרים בנושא - תזונה ובריאות העין ואיך לטפל ולתחזק נכון עדשות מגע כנסו:

 

* אנא שימו לב, בדיקת עיניים מקצועית והתאמת עדשות מגע עשויות להיות כרוכות בתשלום. ראו את כל התנאים וההגבלות. 

1. Frangie J, Schiller S and Hill L-A. Understanding Lens Performance from Wearers of Monthly Replacement Contact Lenses, Optometry Today 2008; 48(12): 39-41.

2. Sulley A & Hickon-Curran S. The long and the short of contact lens replacement. Optician 2011, 241; 6288: 26-32