מהו קוצר ראייה?

קוצר ראייה, או מיופיה, הוא בעיית ראייה נפוצה מאוד שלרוב ניתן לתקנה באמצעות משקפיים או עדשות מגע. אם אתה קצר-רואי, הראייה שלך ברורה כשאתה מתבונן בדברים מקרוב, אך עצמים שרחוקים ממך נראים מטושטשים או לא ממוקדים.

מה גורם לקוצר ראייה?

קוצר ראייה לרוב מתרחש כאשר המרחק בין חזית וגב העין ארוך מדי, או כאשר הקרנית שלך חזקה מדי ביחס לאורך העין. האור מתמקד לפני הרשתית, ולכן עצמים רחוקים נראים מטושטשים.

קוצר ראייה יכול להופיע בכל גיל, אולם לרוב הוא מתחיל בסביבות הילדות או בשנות העשרה המוקדמות. הסבירות לפתח קוצר ראייה עולה כאשר אחד מההורים או שניהם קצרי-רואי בעצמם.

גם מיקוד העיניים בעצמים קרובים לאורך זמן, למשל קריאה, כתיבה או שימוש במכשירים נישאים (טלפונים ומחשבי לוח) ובמחשבים עשוי להעלות את הסיכון לפיתוח קוצר ראייה. ילדים שמשחקים יותר זמן בחוץ, עשויים להיות בסיכון מופחת לקוצר ראייה; מחקרים* שפורסמו לאחרונה מצביעים שעוצמות גבוהות של אור טבעי מועילות.

* Walline J, Myopia control – a review. ECL 2016; 42 (1):3-8

מהם התסמינים של קוצר ראייה?

הסובלים מקוצר ראייה רואים את העצמים הרחוקים מהם כמטושטשים או כלא ממוקדים, מה שמשפיע על הראייה במהלך נהיגה, פעילות ספורטיבית, או ניסיון לזהות אנשים ועצמים במרחק. הדבר עלול להוביל למאמץ של העיניים, לכאבי ראש ולעייפות.

אבחון קוצר ראייה

אם אתה סבור שאתה קצר-רואי, השתמש בכלי החיפוש שלנו כדי לאתר אופטומטריסט באזורך וקבע תור לבדיקת עיניים. הבדיקה תקבע אם אתה סובל מקוצר ראייה, ובאיזו מידה, וכן איזה מספר משקפיים או עדשות מגע נדרשים כדי לתקן זאת.

עדשות מגע של המותג ACUVUE®‎ לתיקון קוצר ראייה

ניתן לתקן את ראייתם של רוב קצרי-הרואי באמצעות משקפיים או עדשות מגע. עדשות אלו מעוצבות כך שימקדו את האור כראוי על הרשתית, כדי לעזור לך לראות אנשים ועצמים בבירור במרחק ללא צורך במשקפיים.

לצורך הטיפול בקוצר ראייה באמצעות עדשות המגע של המותג ACUVUE®‎, שוחח עם האופטומטריסט על:

תחילת השימוש בעדשות מגע

התחל עוד היום בהתנסות חינם* בעדשות המגע של המותג ACUVUE®‎.

*לתשומת לבך: ייתכן שיחולו עלויות בדיקת עיניים והתאמה על-ידי איש מקצוע. לתושבי ישראל מגיל 18 בלבד. התנסות אחת לאדם. התאמה בכפוף לאישור אופטומטריסט. האופטומטריסטים המשתתפים בלבד. ראה קישור לתנאים וההגבלות המלאים.