מהו רוחק ראייה?

רוחק ראייה, או היפרופיה (במקור 'היפרמטרופיה'), הוא בעיית ראייה נפוצה שלרוב ניתן לתקנה באמצעות עדשות מגע או משקפיים. אם אתה סובל מרוחק ראייה, אתה מצליח לראות עצמים בבירור במרחק, אבל קשה לך להתמקד בדברים שקרובים אליך. עם ההתבגרות, אנשים עם רוחק ראייה עשויים להתקשות לראות גם במרחק. במקרה של היפרופיה במספרים גבוהים, ייתכן קושי בהתמקדות בעצמים בכל המרחקים.

מה גורם לרוחק ראייה?

רוחק ראייה מתרחש כאשר המרחק בין חזית וגב העין קצר מדי, או כאשר עקמומיות הקרנית אינה חזקה מספיק עבור העין. במקום שמיקוד האור יהיה ברשתית, הוא קורה מאחוריה, והתוצאה היא ראייה מטושטשת.

ישנם ילדים שנולדים עם רוחק ראייה, וראייתם יכולה לתקן את עצמה עם התפתחות העיניים; עם זאת, עליהם להיבדק על-ידי אופטומטריסט כדי לוודא שאכן זה המצב, ושלא נגרמות לילד בעיות אחרות.

גם מבוגרים יכולים להיות רחוקי-רואי, במיוחד כשהם מתקרבים לגיל העמידה. יש להבחין בין רוחק ראייה לבין פרסביופיה, שבה הקושי להתמקד בעצמים קרובים נובע מירידה בגמישות העדשה בתוך העין כתוצאה מהגיל.

מהם התסמינים של רוחק ראייה?

הסובלים מרוחק ראייה מתקשים לראות בבירור עצמים שקרובים אליהם. רוחק ראייה עשוי להפריע בפעילויות יומיומיות, כגון קריאה, כתיבה, ומשימות אחרות המצריכות התבוננות מדויקת מקרוב. הדבר עלול להוביל למאמץ של העיניים, לכאבי ראש ולעייפות.

אבחון רוחק ראייה

אם אתה סבור שאתה רחוק-רואי, השתמש בכלי החיפוש שלנו כדי לאתר אופטומטריסט באזורך וקבע תור לבדיקת עיניים. הבדיקה תקבע אם אתה סובל מרוחק ראייה, ובאיזו מידה, וכן איזה מספר משקפיים או עדשות מגע נדרשים כדי לתקן זאת.

עדשות מגע של המותג ACUVUE®‎ לתיקון רוחק ראייה

ניתן לתקן את ראייתם של רוב רחוקי-הרואי באמצעות משקפיים או עדשות מגע. עדשות מגע אלו מעוצבות כך שימקדו את האור כראוי על הרשתית, ועוזרות לך לראות בבירור ללא משקפיים גם מקרוב וגם במרחק.

לצורך הטיפול ברוחק ראייה באמצעות עדשות המגע של המותג ACUVUE®‎, שוחח עם האופטומטריסט על:

תחילת השימוש בעדשות מגע

התחל עוד היום בהתנסות חינם* בעדשות המגע של המותג ACUVUE®‎.

*לתשומת לבך: ייתכן שיחולו עלויות בדיקת עיניים והתאמה על-ידי איש מקצוע. לתושבי ישראל מגיל 18 בלבד. התנסות אחת לאדם. התאמה בכפוף לאישור אופטומטריסט. האופטומטריסטים המשתתפים בלבד. ראה קישור לתנאים וההגבלות המלאים.