סימנים ותסמינים של פרסביופיה

ההתמקדות בעצמים קרובים קשה יותר ויותר עם הגיל? פרסביופיה משפיעה על המיקוד הנדרש מהעיניים לביצוע פעולות מקרוב. מצב זה נגרם משום שהעדשה שבתוך העין הולכת ומאבדת מגמישותה.

מה גורם לפרסביופיה?

פרסביופיה מתרחשת עקב שינויים בעדשה שבתוך העין, אשר גורמים לה להתעבות ולהתקשות עם הזמן. כשאנו מעבירים את המיקוד מעצמים רחוקים לעצמים קרובים ולהפך, מבנה העדשה שבתוך העין משתנה. עם הגיל, ככל שהעדשה מתעבה יותר ומאבדת מגמישותה, יכולתה לשנות את המבנה שלה פוחתת. מצב זה לרוב מתחיל בסביבות גיל ארבעים, אך הוא עשוי להופיע גם בגילאים מוקדמים או מאוחרים יותר.

תסמינים של פרסביופיה

בשלבי הפרסביופיה המוקדמים אתה עשוי לגלות שתהליך ההתמקדות בעצמים איטי יותר, או דורש יותר מאמץ. אנשים מסוימים מבחינים בכך יותר בתאורה עמומה, או כשהם עייפים. התסמינים והזמנים שבהם אתה מבחין בבעיות ישתנו. ישנם אנשים שבנוסף לקשיי המיקוד חשים גם מאמץ של העיניים או כאבי ראש. אם תסמינים אלה מופיעים אצלך, פנה לאופטומטריסט לקבלת מידע נוסף.

אבחון פרסביופיה

בדיקת עיניים אצל אופטומטריסט תאשר את קיומה של פרסביופיה. האופטומטריסט יערוך סדרת בדיקות ראייה ובדיקות רפואיות כדי לאשר שהקושי בראייה נובע מתחילתה של פרסביופיה. פרסביופיה היא תהליך שמחמיר, ולכן תמיד מומלץ להגיע לבדיקות עיניים סדירות כדי לשמור על ראייה תקינה ועל בריאות העיניים.

עדשות מגע לפרסביופיה

עדשות מגע ACUVUE®‎ מולטיפוקל

תחילת השימוש בעדשות מגע

התחל עוד היום בהתנסות חינם* בעדשות המגע של המותג ACUVUE®‎.

*לתשומת לבך: ייתכן שיחולו עלויות בדיקת עיניים והתאמה על-ידי איש מקצוע. לתושבי ישראל מגיל 18 בלבד. התנסות אחת לאדם. התאמה בכפוף לאישור אופטומטריסט. האופטומטריסטים המשתתפים בלבד. ראה קישור לתנאים וההגבלות המלאים.