מהי אסטיגמציה

אסטיגמציה היא מצב נפוץ שעשוי להוביל לטשטוש או לעיוות הראייה בכל המרחקים. היא עשויה להשפיע על אנשים בכל גיל, ולעתים קרובות אנשים עם אסטיגמציה סובלים גם מקוצר ראייה או רוחק ראייה. בבריטניה, קרוב לחצי ממרכיבי המשקפיים הם אסטיגמטיים.

מה גורם לאסטיגמציה?

אסטיגמציה מתרחשת כאשר פני השטח של העין (הקרנית) או העדשה שמאחוריהם אינם עגולים אלא אליפטיים, כמו כדור רוגבי. מצב זה מעוות את כניסת האור לעין, כך שהוא אינו מתמקד כראוי על הרשתית, וכתוצאה מכך מתקבלת תמונה מטושטשת.

מהם התסמינים של אסטיגמציה?

אסטיגמציה עלולה לגרום לטשטוש ראייה כאשר מנסים להתמקד בעצמים במרחק, למשל תמרורים. היא גם עשויה להשפיע על הראייה הנחוצה לביצוע פעולות במרחק קרוב, כגון קריאה או תפירה. אסטיגמציה שאינה מתוקנת עלולה לגרום לכאבי ראש, עייפות, פזילה או ראייה מטושטשת.

איך אדע אם יש לי אסטיגמציה?

אם אתה חושד שיש לך אסטיגמציה, השתמש בכלי "חיפוש אופטומטריסט" כדי לאתר את האופטומטריסט הקרוב אליך, וקבע תור לבדיקת ראייה.

בדיקת עיניים לאבחון אסטיגמציה

עד שיגיע התור לאופטומטריסט, תוכל לנסות בבית את הפעולות הבאות:

  1. אם אתה צריך משקפיים או עדשות מגע, הרכב אותן.
  2. שב במרחק של כ-35 ס"מ (14 אינץ') ממסך המחשב.
  3. התבונן בתרשים כשידך מכסה עין אחת. איך נראים הקווים? האם כולם ברורים וחדים באותה מידה?
  4. חזור על פעולות אלו כדי לבדוק את העין השנייה.

מה משמעות התוצאות שלך?
אם אין לך אסטיגמציה, מיקוד הקווים יהיה חד והקווים ייראו כהים באותה מידה. ייתכן שיש לך אסטיגמציה אם חלק מהקווים נראים חדים וכהים וחלק נראים מטושטשים ובהירים יותר. ללא קשר לתוצאה שהתקבלה - נדרש לבקר אצל אופטומטריסט שיאשר אותה.

תיקון אסטיגמציה

עדשות מגע לתיקון אסטיגמציה

לראייה ברורה עם אסטיגמציה, על עדשות המגע להישאר במקומן מבלי להסתובב או לזוז ממקומן, גם אם אתה מנהל סגנון חיים פעיל. עדשות המותג ACUVUE®‎ לאסטיגמציה מעוצבות בטכנולוגיית Eyelid Stabilised הייחודית שמבטיחה לך שמירה על ראייה חדה, אמינה וברורה בפעילויותיך השונות.

תחילת השימוש בעדשות מגע

התחל עוד היום בהתנסות חינם* בעדשות המגע של המותג ACUVUE®‎.

*לתשומת לבך: ייתכן שיחולו עלויות בדיקת עיניים והתאמה על-ידי איש מקצוע. לתושבי ישראל מגיל 18 בלבד. התנסות אחת לאדם. התאמה בכפוף לאישור אופטומטריסט. האופטומטריסטים המשתתפים בלבד. ראה קישור לתנאים וההגבלות המלאים.