אלרגיות של העיניים

אלרגיה של העיניים (דלקת לחמית אלרגית) היא דלקת עיניים שנגרמת כתוצאה ממגע עם אלרגנים (חומרים הגורמים לאלרגיה), כגון אבקת פרחים, רקבובית, קרדיות אבק או פרוות חיות מחמד.

תסמינים

אדמומיות, גרד, נפיחות ודמעות בעיניים, אשר עשויים להיות מלווים בתחושת עקצוץ או צריבה. תיתכן תחושת גרגרים בעיניים, כאילו נכנס חול לעפעף, והראייה עשויה להיטשטש באופן זמני. בנוסף ייתכנו נזלת או גירוי באף, התעטשות, שיעול או כאבי ראש.

גורמים

אלרגיות של העיניים נגרמות כאשר המערכת החיסונית של הגוף נלחמת בחומרים שונים שאינה מכירה, ושבדרך-כלל אינם מזיקים. התופעה מכונה גם תגובת רגישות-יתר. אלרגנים, החומרים שאליהם הגוף מגלה רגישות-יתר, חודרים לעיניים וגורמים לגוף לשחרר חומרים כימיים בשם היסטמינים, אשר גורמים לדלקת.

זהה את האלרגנים והימנע ממגע עמם. אם אתה מרכיב עדשות מגע ובא במגע עם אלרגן מוכר, הסר את עדשות. שטיפת עיניים הזמינה בבית המרקחת או אצל האופטומטריסט או טיפות ללחלוח העיניים עשויות לעזור. אם התסמינים נמשכים, פנה לרופא המשפחה או לאופטומטריסט לבירור טיפול. הטיפול עשוי להינתן עם או ללא מרשם רופא.

תחילת השימוש בעדשות מגע

התחל עוד היום בהתנסות חינם* בעדשות המגע של המותג ACUVUE®‎.

*לתשומת לבך: ייתכן שיחולו עלויות בדיקת עיניים והתאמה על-ידי איש מקצוע. לתושבי ישראל מגיל 18 בלבד. התנסות אחת לאדם. התאמה בכפוף לאישור אופטומטריסט. האופטומטריסטים המשתתפים בלבד. ראה קישור לתנאים וההגבלות המלאים.