אפילו אם אתה מרכיב עדשות מגע במשך שנים, חשוב שתבקר אצל האופטומטריסט שלך לבדיקות עיניים שנתיות מכיוון שעיניך, וכתוצאה מכך ראייתך, יעברו שינויים רבים לאורך חייך.

כיצד הראייה שלך משתנה לאורך הזמן

עם הגיל, ייתכן שתפתח/י נטייה לבעיות בעיניים וכן בעיות בריאות אחרות, כגון לחץ דם גבוה וסוכרת, וייתכן שהאופטומטריסט שלך יוכל לזהות סימנים מוקדמים לבעיות אלו. עם השתנות הראייה שלך לאורך זמן, יש להחליף את עדשות המגע שלך כדי להמשיך לראות בצורה ברורה. באמצעות ביצוע בדיקת עיניים על בסיס קבוע, או לפחות פעם בשנה, האופטומטריסט שלך יכול לוודא שעדשות המגע שלך עדיין מתאימות לך והולמות את צורכי הראייה שלך

הגנה על העיניים מפני השמש

בדומה להשפעות שיש לשמש על עורך, היא עלולה לגרום נזק לעיניים לאורך זמן, ובכך להשפיע על הראייה שלך. בנוסף לאמצעי זהירות מפני אור שמש ישיר, יש להיזהר מאור שמשתקף ממשטחים כגון חול, שלג או מים, שעלולים להגביר את החשיפה ולכן גם לגרום נזק רב יותר לעיניים. בנוסף לשימוש במשקפי שמש ובכובע בעת שהיה בחוץ תחת השמש, שימוש בעדשות מגע הכוללות טכנולוגיית חסימת קרני UV* יסייע לך להגן על העיניים.

בדיקות עיניים שגרתיות

גם אם את/ה כבר מרכיב/ה עדשות מגע, את/ה עשוי/ה להתחיל לחוות שינויים בראייה שלך. השינויים עשויים להתרחש בתחילה בהדרגה, אך עלולים להחמיר עם הזמן אם לא יטופלו. לכן חשוב לבקר אצל האופטומטריסט שלך באופן קבוע לצורך בדיקת עיניים, כדי לוודא שכל שינוי בראייה מאובחן ושהמרשם שלך עודכן בהתאם. קל לטפל ברוב השינויים בראייה באמצעות עדשות מגע או משקפיים.

בדיקה לגילוי בעיות בריאותיות

מלבד בדיקת הראייה שלך, האופטומטריסט שלך יבדוק את עיניך ועשוי לזהות בעיות בריאותיות כלשהן בעיניים, בזמן שבעיות אלו עדיין נמצאות בשלב מוקדם ולרוב ניתנות לטיפול. בעיות אלו עשויות לכלול מחלות הקשורות לעיניים כגון גלאוקומה או קטרקט, או מצבים בריאותיים אחרים, החל מכולסטרול גבוה ועד סוכרת.

סימנים לכך שכדאי לך לחזור לביקור נוסף אצל האופטומטריסט שלך

אם הבחנת בסימנים או בתסמינים דומים לאלו המפורטים להלן, חשוב שתזמין/י בדיקת עיניים אצל האופטומטריסט שלך כדי שהוא יוכל לבדוק את עיניך ולייעץ לך לגבי הצעדים הבאים

  • שינוי בראייה
  • אובדן ראייה
  • כאב, צריבה, גרד או אי נוחות בעיניים

 

מציאת עדשות המגע המתאימות

עם מגוון רחב של חומרים, שיטות וסוגים של עדשות מגע, האופטומטריסט שלך יעזור לך למצוא את הפתרון המתאים ביותר לצורכי תיקון הראייה שלך, לגיל ולסגנון החיים שלך.

סוגי עדשות מגע

גם אם הראייה שלך לא השתנתה, ייתכן שיגיע זמן בו תרצה/י להחליף עדשות מגע, למשל בעת ניסיון להשתמש בעדשות מגע יומיות לנסיעות במקום בעדשות לשימוש חוזר הרגילות שלך. במקרה כזה, האופטומטריסט שלך יעזור לך לקבוע אילו עדשות מתאימות לך.

צעדים ראשונים עם עדשות מגע

למד/י כיצד לנקות את עדשות המגע שלך ולטפל בהן כראוי.

עדיין יש לך שאלות בנוגע לעדשות מגע?

*לכל עדשות המגע של ®ACUVUE יש חסימת UV המסייעת לספק הגנה מפני חדירת קרינת UV מזיקה לקרנית ולתוך העין. עדשות מגע הסופגות קרינת UV אינן תחליף לציוד מגן סופג קרינת UV כגון משקפי מגן או משקפי שמש בעלות כושר ספיגת קרינת UV, מכיוון שהן לא מכסות לחלוטין את העין ואת האזור שמסביב. יש להמשיך להשתמש במשקפיים סופגי קרינת UV בהתאם להוראות האופטיקאי שלך.